Translate

Sunday, February 10, 2019

Cooking with my 9 years old daughter.

Home made breakfast burritos. Destiny helped. Bacon, sausage, onion, green pepper, cheese, and egg. $29.50 worth of ingredients, to make 21 burritos, that are nearly 3/4 lb, $1.40 each ($0.13/oz). Store bought equivalent would cost $40.



No comments:

Post a Comment